Splnil sa mi sen! Otvoril som si gym CoreBA!

Už ako malého ma bavilo nielen šport sledovať, ale aj aktívne športovať. Vydržal som 12 rokov pri stolnom tenise, v ktorom som bol celkom úspešný. Neskôr prišli horské bicykle, kde som chcel byť stále lepší a rýchlejší. Strach o vlastné zdravie bol však silnejší a ja som vyhodnotil tento šport ako pre mňa nevhodný. Začalo ma to pomaličky ťahať k vytrvalosti a komplexnej príprave v nej. Prvýkrát som počul slovo Ironman triathlon asi v treťom ročníku na gymnáziu. Mali sme na telesnej učiteľa, ktorému na nás záležalo a drel nás čo to šlo. Zhodou náhod bol účastníkom Ironman World Championship Hawaii a ja som mal a mám voči nemu obrovský rešpekt. Dnes sme s Maťom Holečkom dobrí kamaráti a ja som za naše priateľstvo veľmi vďačný.

Downhill ma veľmi bavil, ale na tento šport nemôžete mať v sebe pud sebazáchovy. Ja ho mám bohužiaľ až moc.
Takto to celé začalo v roku 2009 s triatlonom. Toto bol pre každého z nás prvý duathlon v živote a nikto nevedel do čoho ide. Škoda, že chalani pri tom už potom nezostali. Bol som z nich suverénne najslabší, ale už v priebehu týchto pretekov som vedel, že o mojom športe je rozhodnuté.

Začal som teda zbierať informácie o triatlone a zároveň si uvedomovať, že toto je šport, ktorý je síce ťažký, ale dá mi veľa do života. Že bude stáť veľa potu, veľa driny, veľa odriekania, veľa peňazí, skrátka veľa všetkého. Neviem prečo, ale toto ma vždy láka – ísť inou cestou ako väčšina. Čiže nad futbalom som ani nepremýšľal.

Začal som sa pomaly zamýšľať nad budúcnosťou a výberom vysokej školy, ktorá by bola vhodným odrazovým mostíkom mojej budúcnosti. Padol výber na Fakultu telesnej výchovy a športu, lebo v mojej hlave bola len jedna myšlienka, a to, že budem aktívne športovať, po škole si otvorím vlastný gym a celý deň budem robiť čo ma baví.

Tá myšlienka bola tak naivná, tak jednoduchá, tak nereálna, že sa mi po 10 rokoch splnila. Wueeej. Dnes mám vlastný gym CoreBA, trávim v ňom celý deň a sem tam si aj zašportujem.  ?

Triatlon je drina. Kto ho ale skúsil, tak vie, že pre tento pocit sa to oplatí!

Popri vysokej škole mi dal super odrazový mostík Golem v Tower115, v Bratislave, kde nás naučili, že len neustále vzdelávanie sa posunie trénera vpred. Z Golema som šiel rovno do Vitalcentra, kde som začal so skupinovými ako aj individuálnymi tréningami, ale myšlienka vlastného gymu ma neopustila.

A tak po 6 rokoch začínam s úplne novou, vlastnou, značkou CoreBA a všetko budujem od začiatku. Je to moja prvá prevádzka a všetko okolo je pre mňa nové. Už nestačí len odtrénovať tréning. Musím riešiť marketing, komunikáciu s klientami, sociálne siete, ale aj účty, uzávierky, upratovanie. Väčšinou som v gyme viac ako 12 hodín, ale niekedy mi to príde ako 3 hodiny a celý týždeň ako jeden dlhší deň.

Môj gym, moje dieťa, môj najväčší fokus do budúcnosti urobiť z CoreBA kvalitný gym.

Mňa to však baví a budem tvrdo drieť na tom, aby CoreBA bol nielen kvalitný gym, ale aj kvalitná značka.

Celý koncept CoreBA je založený na individuálnych a skupinových tréningoch s klientami. Pri individuálnych tréningoch sa detailnejšie zameriavam na konkrétne požiadavky/problémy klienta.

Poobede nasledujú skupinové tréningy, kde sú v menších skupinách tréningy poskladané tak, aby ich zvládol každý, aby ich každý vedel správne odcvičiť a získal z nich benefity v podobe zdravia, lepšej výkonnosti a dobrého pocitu.

Necvičí sa na strojoch, ktoré odpracujú veľa za Vás. Ide o cvičenie s vlastnou váhou s pomôckami na funkčný tréning a pod mojím dohľadom.

Myslím, že cvičenie a celkovo šport, získava každým dňom na popularite a veľa ľudí vstúpi do fitka bez predstavy ako cvičiť a čo cvičiť. Toto sa v CoreBA nemôže stať, keďže každý tréning je vedený trénerom.

Som si istý, že v tomto blogu bude veľa textov a veľa fotiek, ktoré vzniknú práve v Coreba.sk a pevne verím, že si v gyme niekedy spolu zacvičíme alebo len tak pokecáme pri dobrej káve.

Adresa je Trenčianska 47.

Teším sa na Vás.

Michal Uličný