Be safe be good!

Korona asi ovplyvnila život každého z nás, či už si businessman, zamestnanec alebo profesionálny športovec. Ja nie som ani jedno z toho. Neviem, či ma pandémia ovplyvnila v zlom alebo v dobrom. Na jednej strane som mal dobre rozbehnutý gym, kde ľudia chodili radi, mal som a mám triatlonový team, kde to bolo celé nastavené tak, že členovia teamu budú na jar silnejší ako pred rokom. Waw, všetko super. No na druhej strane som mal toho toľko, že som spával 5 hodín denne, nemal som čas na seba, na nikoho a najhoršie na tom bolo, že som v podstate ani nevidel svetlo na konci tunela, kedy tento zhon skončí. No prišlo to. Nečakane, ale o to rýchlejšie. Dnes je gym zatvorený, v teame padajú otázky na čo vlastne trénujeme, veď je po sezóne. A táto veta ma dosť zarazila a vlastne aj donútila rozmýšľať, ako ľudia berú triatlon. Či je momentálne v móde zbierať finisherské medaily, ktoré dávajú každému, alebo je to skôr o tom, že chceme pestovať disciplínu, stále na sebe pracovať, hrať sa s organizmom, skúšať na ňom čo mu sedí a čo nie, a posúvať svoje limity, či už je to v bežnom tréningu alebo na dnes už vzácnom preteku, ktorý by podľa slov skúsenejších borcov mal byť len čerešničkou na torte po všetkom tom tréningu, kde sa darilo aj nedarilo.

Read More

HALF-IRONMAN LINZ 2017.

Tradičné preteky v netradičnom zložení. Aj tak by sa dal pomenovať môj prvý triatlon v tomto roku. Aj tentokrát som si na úvod sezóny určil  Linz Triatlon ako prvú  zastávku  v tejto sezóne. Ako obvykle, v mojom prípade to bolo na objemoch 1,9 km plávania, 90 km cyklistiky a nakoniec 21 km dlhého behu.

Read More

5 fáz pre regeneráciu u vytrvalca-výživa

Množstvo teórií o paleo , low carb diéte môže budiť dojem, že sacharidy v jedálničku vytrvalca sú tá najhoršia vec. Ako to býva zvykom, opak je niekedy pravdou. Príjem sacharidov je pre výkonnosť veľmi dôležitá vec. Pre váš úspech je však aj dôležité načasovanie ich príjmu. Pokiaľ sa vám podarí prijať vhodné sacharidy vo vhodnej chvíli, môžete znížiť nielen ich množstvo, ale aj prijať väčšiu škálu potravín bohatých na živiny. Tieto potraviny  vám urýchlia regeneráciu a umožnia dosiahnuť lepší výkon. Read More