#Project1030-predstavenie.

Ahojte.

Moje meno je Michal Uličný a toto je môj  „Project1030“.

 

 

Project1030

Project1030 bude o príprave na Ironman Triathlon, ktorého vzdialenosti sú 3,8 km plávania, 180 km cyklistiky a 42,2 km dlhého behu. Počas celého projektu sa budem snažiť popísať čo robím v danom období a aký význam to má pre výkonnosť. Dozviete sa presné objemy naplávaných, nabicyklovaných a nabehaných kilometrov, formy a metódy tréningových jednotiek, ako to celé vyskladať, odtrénovať a zvládnuť. Myslím si, že príprava na tieto preteky nie je len o samotnom trénovaní, ale budete mať možnosť vidieť rôzne zákutia prípravy, ktoré až tak často nie je vidieť. Pozrieme sa spolu do kuchyne, položíme otázky fyzioterapeutom, špičkovým triatlonistom a trénerom špecialistom na jednotlivé disciplíny. Vyskúšame si funkčnú diagnostiku, prejdeme si nastavenie posedu na bicykli pomocou špecialistu, zažijeme kontrolné preteky a nakoniec samotný Ironman .

Prečo Project1030?

Mojim cieľom nie je utvoriť svetový rekord, ale ukázať, že aj popri práci v priemere 10 hodín denne sa dá nájsť čas na tréning a absolvovať obávaný Ironman Triathlon pod 10 hod 30 min. V Multisport Triathlon Teame sa pri tvorbe tréningových plánov riadim heslom „Smart athlete is a fast athlete“ a toto heslo by malo platiť aj tu. Chcem touto prípravou, týmto projektom a blogom ukázať, že sa nepotrebujete vzdať zamestnania a zavrhnúť všetko ostatné, len aby ste toto šialenstvo absolvovali v kvalitnom  čase.

Cieľ by mal byť reálny.

Triatlon už robím nejaký ten piatok a po mojich 5 Ironmanoch a 17 Half Ironmanoch som sa naučil, že ciele je dosť ťažké odhadnúť, no v prvom rade je potrebné dávať si ich reálne. Môj ,,personal record“ je už dlhšiu dobu zastavený na 10 hod 52 min a myslím si, že je reálne to budúci rok stihnúť do 10 hod 30 min.

3-krát a dosť!

Tento jednoduchý zákon platí v našej krajine, teda aspoň by mal ?, a tak to bude aj v tomto projekte. Na splnenie som si vybral 3 Ironmany, ktorými sú  český Moraviaman (http://www.moraviaman.cz/moraviaman2017/) , náš Slovakman (http://www.slovakman.sk/) a rakúsky Ironman v Podersdorfe (http://www.austria-triathlon.at/). Sám som zvedavý aká bude bilancia, ale pevne verím, že aspoň raz sa dostanem pod túto moju magickú hranicu.

Poďakovanie?

Chcel by som poďakovať sponzorom, pred ktorých som šiel s malou dušičkou a s pár vetami o tomto projekte a oni súhlasili. Viac o nich a o ich produktoch a službách sa dozviete postupne v jednotlivých blogoch .

Kedy bude ďalší blog?

Keďže som to celé trošku naplánoval, tak sa mi podarilo už absolvovať prvých 6 týždňov prípravy. Nasledujúcu nedeľu večer už bude časť 01 online. Rozpíšem sa o tom, aké  tréningové obdobie to bolo, čo bolo jeho zámerom, popíšem ako si nastaviť ročný tréningový cyklus triatlonistu a opýtame sa mojej fyzioterapeutky zopár otázok ohľadom diagnostiky.

Ak sa vám zdá dlho čakať celý týždeň, tak šup na môj Fb a Instagram, kde pomocou jednotlivých fotografií a stories vidíte, čo sa práve deje. Alebo pokojne napíšte a môžeme si zatrénovať spolu ?